Přehled

Semifinále 4. kolo | 7. 4. 2023 | 17:00

Hokej Vyškov vs . ​HC Letci Letňany

2 : 7

1 : 1 | 0 : 3 | 1 : 3

Stav série: 2 : 2

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

16. Vosátko (Studený, Tomajko), 46. Vašíček (TS)

HC Letci Letňany

17. Hrala (Wojnar, Lytvynov), 31. Hozák (Arnošt, Kellerstein), 33. Kellerstein (Hozák, Arnošt), 39. Arnošt (Kellerstein, Hozák), 47. Uhlík (Havelka, Vacín), 52. Němeček, 55. Kropáček (Hozák, Kastner)

Sestavy

Hokej Vyškov

Šarman (Lambert) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Źižka (C) – Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek (A), Popelka, Dobiáš, Weintritt, Sebera

Trenér: Michal Konečný

HC Letci Letňany

Brázda (Kopřiva) – Chalupa, Němeček, Lytvynov, Havelka, Kančl, Guryevsky, Fiala – Turek, Arnošt (A), Uhlík, Kastner (A), Vacín, Hrala, Wojnar, Kellerstein, Kropáček, Čížek, Hozák (C), Pejchal, Labuzík

Trenér: Jaroslav Nedvěd

Přehled

Autor: David Mach

ROZHODNE AŽ BITVA V LETŇANECH

Vyškov – Ačkoli už ne tak bleskově jako den předtím, přesto šli Vyškovští i tentokrát do vedení. Jejich vidina finále ovšem ani nestihla mít reálné obrysy. Letci okamžitě odpověděli a pak zlomili odpor svých pátečních hostitelů sérií úspěšných „náletů“ na soupeřovu branku v přesilovkách.

Plný zimní stadion a plný nervózního očekávání, jestli domácí budou slavit historický postup do druholigového finále nebo ještě budou muset cestovat do Prahy. Tak vypadal podvečer Velkého pátku ve Vyškově, bohužel jako pravdivá se ukázala ta druhá možnost. „Dnes jsme prostě tahali za kratší konec provazu. Musíme respektovat sílu soupeře, sto čtyři bodů v základní části, to o něčem svědčí,“ prohlásil po utkání domácí trenér Michal Konečný.

Začalo to nadějně, Vyškovští byli aktivní a odměnou jim byl první přesný zásah, o který se na začátku šestnácté minuty postaral šikovně nahrávající Studený a z hranice levého kruhu do šibenice mířící David Vosátko. Jenže tím slasti domácích skončily a nahradily je strasti. Už o minutu později střelu letňanského Wojnara na zadní tyči nejprve Hrala nasměroval do tyče, aby hned dostal o poznání jednodušší úkol snadné dorážky.

Přesto i dál to vypadalo s vyškovskými postupovými šancemi nadějně, ovšem jen do poloviny normální hrací doby. Během osmi minut hry totiž hosté dostali nabídku řady přesilovek a ukázali, že to je opravdu jejich silná stránka. Pokaždé to byl stejný recept, rozpad vyškovského obranného „čtverce“ a rychlá přesná kombinace s pohotovým zakončením.

Do střelecké listiny se postupně zapsali Hozák, Kellerstein a Arnošt. „Tresty za naši nedisciplinovanost, jestli to fauly byly nebo ne, to můžeme polemizovat, ale nic nezměníme. Ty přesilovky zahráli skvěle, trochu něco změnili, volili křížné nahrávky, hráli to dole a fungovalo jim to, my jsem ta oslabení naopak odehráli špatně,“ konstatoval Konečný.

Jiskřičku naděje vykřesal čtvrthodinku před koncem díky proměněnému trestnému střílení a ukázkovému blafáku do forhendu Dominick Vašíček, ale Pražané ji zase rychle udusili. Nekrytý Uhlík měl před Šarmanem dostatek času a prostoru na bekhendové doťuknutí původní střely odražené od betonu a pak už ze strany Vyškova nastala křeč. Vysokou podobu konečnému skóre dali ještě ranou od modré z osy hřiště Němeček a po vyhraném buly v útočné třetině skrytým pokusem nahoru Kropáček.

Letňany si odvezli vítězství 7:2 a hlavně skutečnost, že definitivně se bude o postupujícím rozhodovat na jejich ledě, a to v neděli s úderem druhé odpolední. Ovšem poraženeckou náladu ve vyškovské kabině nehledejte. „Tam to bylo dvakrát o gól, u nás dvakrát jednoznačné, ale vždy pro někoho jiného. Je to playoff a teď rozhodne jediný zápas. V neděli ráno se vydáme do Prahy pro postup,“ dodal Konečný.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii