Přehled

8. kolo | 19. 10. 2022

Hokej Vyškov vs . SHKM Hodonín

3 : 6

1 : 1 | 1 : 2 | 1 : 3

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

15. Romančík (Blaha, Mikulík), 22. Čuřík (Mikulík, Blaha), 60. Studený

SHKM Hodonín

17. Medek (Němec), 29. Sajdl (Matějka), 35. Dufek (Charvát., Krejčiřík), 43. Dufek (Šmach, Charvát), 54. Matějka (Medek), 57. Peš (Billa)

Sestavy

Hokej Vyškov

Micka (Šarman) – Vosátko, Blaha, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Hohl – Kořenek, Sebera, Weintritt – Čejka, Janeček, Tomajko – Čuřík (C), Vašíček, Romančík – Dobiáš, Komínek (A), Luža.

Trenér: Michal Konečný.

SHKM Hodonín

Dolíška (Zollpriester) – Kališ, Polesný (A), Němec, Šmach, Škápik (A), Billa – Peš, Matějka, Medek – Popelka, Krejčiřík, Bartes – Charvát, Štědrý, Hložánek – Sajdl (C), Krejčí, Dufek. 

Trenér: Radko Křivinka.

Momentky z utkání

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

Vyškov – Stejně jako dvakrát v přípravě, opět s Hodonínem a zase porážka. Jenže na rozdíl od prvních srpnových „krůčků“ nově složeného týmu ji tentokrát v rámci osmého druholigového kola čekal málokdo.

Vyškovští hokejisté a jejich fanoušci musí spolknout první hořkou pilulku nováčkovské sezony. Sice už dřív zažili prohru, jenže to bylo na ledě znojemského superfavorita. Tentokrát ovšem jako průběžně druhý celek východní skupiny nedokázali přehrát předposlední Hodonín. „Přistoupili jsme k utkání opravdu šíleně. Jsem hodně naštvaný, stalo se přesně to, před čím jsem tým varoval. Kluci si po pár vítězstvích začali myslet, že se každý porazí sám,“ láteřil po zápase trenér Michal Konečný.

Začátek přitom nevypadal až tak zle. Byl z obou stran opatrný, ale skóre otevřeli Vyškovští, když využili první přesilovku. Blahovu ránu ještě gólman vyrazil, ale Romančík už ho z dorážky překonal. Dvouminutovou početní převahu využili do přestávky i hosté díky Medkovi, přesto ve druhé části hry šli domácí znovu do vedení. Přišel další potrestaný faul hostů, o což se postaral tečí Mikulíkovy rány Jakub Čuřík. „Udělala se nová přesilovková pětka a tahle situace byla trochu improvizace, snažil jsem se o teč do prostoru a spadlo to tam,“ okomentoval střelec.

Jenže od poloviny normální hrací doby to šlo s vyhlídkami celého mužstva z kopce. Po rychlém protiútoku přišlo vyrovnání Sajdla, v početní převaze pak Hodonín díky Dufkovi skóre otočil a vedl po dvou třetinách 2:3. „Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, začalo to už první třetinou, byli jsme lehkovážní a celý zápas se od toho odvíjel. Potvrdilo se, že v této soutěži snad kromě Znojma může porazit každý každého. My si trochu upletli tím vstupem do sezony bič, už se ví, že se s námi musí počítat a mančafty nám to nedají zadarmo,“ dodal Čuřík.

Slušně zaplněná tribunka ještě doufala v podobný obrat jako v předchozích zápase proti Novému Jičínu, jenže ten nepřišel. Naopak, po krásné kombinaci hosté zvýšili opět Dufkem, Matějka proměnil samostatný únik a po nedůslednosti vyškovské defenzivy se tři minuty před koncem prosadil i Peš.

Bylo hotovo. Vyškov se zmohl už jen na kosmetickou úpravu skóre, když v posledním minutě zamířil přesně Adam Studený. Jeho tým odešel poražen v poměru 3:6. „Já jsem předpokládal, že Hodonín předvede bojovný a týmový výkon, bohužel naše hráče jsem o tom asi dostatečně nepřesvědčil, z naší strany toho hokejově na ledě dnes bylo málo nebo spíš nic. Tréninkové tempo prostě nemůže stačit, patří se pogratulovat soupeři,“ dodal kouč Konečný.

Reparát může jeho hokejová družina složit už v sobotu v Kopřivnici. Bude to těžký úkol nejen kvůli zklamání z domácího stadionu, ale i kvůli faktu, že půjde o horkou půdu průběžně třetího celku východní skupiny.