Přehled

32. kolo | 25. 1. 2023 | 18:00

BK Havlíčkův Brod vs . Hokej Vyškov

6 : 5

po samostatných nájezdech

2 : 4 | 1 : 0 | 2 : 1 - 0 : 0

Statistiky

Branky

BK Havlíčkův Brod

1. Tecl (Kuchta, Holenda), 11. Dušek (Kliment, Kopic), 28. Petržilka (Dušek, J. Vašíček), 45. Dušek (Petržilka, Valášek), 47. Valášek (Benák, Dušek), rozh. náj. Dušek

Hokej Vyškov

2. D. Vašíček (Dobiáš, Hefka), 9. Hohl (Janeček, Weintritt), 11. Dobiáš (D. Vašíček, Sebera), 17. Sebera (Dobiáš, Hefka), 45. Hefka (Tomajko, Weintritt)

Sestavy

BK Havlíčkův Brod

Wolf (21. Č. Novák) – Benák, Čermák, Vala, J. Vašíček (A), Dvořák, Kliment – Tecl, Kuchta (C), Holenda – Dušek, Valášek, Kopic – Petržilka, Křehlík, Voříšek (A) – Oščádal, Košťál.

Trenér: Aleš Kraučuk

Hokej Vyškov

Šarman (Lambert) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Riedl, Žižka (C) – Kořenek, Tomajko, Weintritt, Sebera, D. Vašíček, Janeček, Chludil, Snášel, Popelka, Dobiáš, Komínek (A), Luža.

Trenér: Michal Konečný

Report

Autor: David Mach

VYŠKOV ZTRATIL V BRODU DVA BODY

Havlíčkův Brod – Předvedli skvělou první třetinu, jenže po první přestávce výrazně hokejově „zamrzli“. Hostitelé vyškovských hokejistů toho dokázali využít a v nájezdech Havlíčkův Brod urval i bod navíc.

Vyškov zajížděl v rámci dvaatřicátého kola druholigové východní skupiny na led týmu pohybujícího se na hranici postupu do playoff. „Domácí byli v plné sestavě a nemohli poskládat nic silnějšího, ale my jsme jeli vyhrát a měli jsme vyhrát. Máme dobrý bodík, ale mohli jsem k němu ještě nějaký přidat,“ uvedl po zápase vyškovský trenér Michal Konečný.

Roli mírného favorita jeho svěřenci v první třetině velmi dobře naplňovali. Jako první sice dílčí úspěch zaznamenali borci z Vysočina, když už po minutě hry se z pozice mezi kruhy trefil Tecl, ale pak kralovali hosté. Už po dvaceti vteřinách se dostal do rychlosti Dominick Vašíček, exkluzivně stahovačkou vykoupal obránce a zavěsil.

V deváté minutě v přečíslení dva na jednoho chtěl Dominik Hohl naservírovat Popelkovi, ale jeho přihrávku si srazil do sítě bek domácích. V jedenácté minutě to už bylo o dva góly, když havlíčkobrodští se v oslabení pustili i do útoku a výsledkem byl protiútok Vyškova čtyři na dva. Vojtěch Dobiáš ho vyřešil ranou do víka.

Bleskově přišlo snížení po pěkné domácí kombinaci a zakončení Duška, ale ještě do první sirény Matěj Sebera po najetí do útočného pásma poslal kotouč po mantinelu Dobiášovi a ten mu ho v pravou chvíli vrátil. Další rána nahoru, další gól a po první třetině vedení 4:2. „Ta byla výborná, dělali jsme si, co jsme chtěli, vypadalo to, že z toho bude pohodlné vítězství. Jenže paradoxně nám to ublížilo, přišlo naše uspokojení a najednou jsme začali hrát jak profesoři. Bez důrazu, bez tlaku, koledovali jsme i o to, co přišlo,“ popsal kouč hostů dění ve zbytku utkání.

Druhá perioda přinesla jedinou změnu skóre, když domácí využili bleskurychle přesilovku, ránu Vašíčka brankář Šarman vyrazil jen na hůl Petržilky a ten snížil. Když čtvrthodinku před koncem normální hrací doby dostal ve vlastním oslabení Vlastimil Hefka od protihráčů díky jejich špatné rozehrávce na modré nabito, neukvapil se, projel ještě pásmem a zamířil stejně jako jeho spoluhráči do šibenice. „Ano, v té chvíli to vypadalo, že je to rozhodnuto, zdálo se to tak, ale my jsme nehráli už dřív a tohle nám nepomohlo. Navíc za dvacet vteřin jsme dostali gól a byli jsme tam, kde předtím,“ podotkl autor přesné trefy.

Stejnou přesilovku totiž ještě domácí dokázali využít díky kolmici v úrovni kruhů a pokusu Dufka, ke kterému se už Šarman nedokázal včas přesunout. A za minutu už bylo vyrovnáno na 5:5, po pravé straně Vyškovským utekl Valášek a zamířil ke vzdálenější tyči. Zbytek duelu už o majiteli třech bodů nerozhodl a tentokrát nerozhodlo ani prodloužení.

A tak možná trochu paradoxně úplně poprvé v premiérové druholigové sezoně Vyškov absolvoval samostatné nájezdy. Uspěl jen Dobiáš, čtveřice Vašíček, Popelka, Komínek a Mikulík neuspěla. Hosté si tak na zpáteční cestu přibalili jen bod. „Možná klukům dělal trochu problém obrácený gard gólmana, na nájezdy jsme vybrali tři kluky a další dva se přihlásili, že chtějí jet. Je to škoda, ve třetí třetině jsme ani nevyužili přesilovku pět na tři. Upozorňoval jsme o přestávkách, že to není hotový a nebylo. Měli bychom se z toho poučit,“ dodal Konečný.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii