Přehled

27. kolo | 7. 1. 2023 | 17:00

HC Bobři Valašské Meziříčí vs . Hokej Vyškov

1 : 3

0 : 1 | 0 : 0 | 1 : 2

Statistiky

Branky

HC Bobři Valašské Meziříčí

54. Vavřík (Martiník, Pětník)

Hokej Vyškov

2. Vašíček (Komínek, Sebera), 59. Komínek (Žižka, Hefka), 60. Lekeš (Janeček)

Sestavy

HC Bobři Valašské Meziříčí

Slovák (Ševců) – Holiš, Bachor (A), Sviták, Ďurkáč, Kamas, Gabrhelík, Liss – Kozubík, Vávra (A), Křivohlávek (C) – Martinec, Pokorný, Andris – Pětník, Vavřík, Kuchařík – Stodůlka, Martiník.

Trenér: Lukáš Plšek.

Hokej Vyškov

Šarman (Micka) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Sebera, Tomajko, Kořenek, Vašíček, Lekeš, Komínek (A), Janeček, Čuřík (A), Snášel, Popelka, Weintritt.

Trenér: Michal Konečný.

Report

Autor: David Mach

VYŠKOV UKOŘISTIL VÝHRU NA POSLEDNÍ CHVÍLI

Valašské Meziříčí – Znovu přišel rychlý zásah v úvodu, tentokrát ovšem žádné gólové hody či oboustrannou přestřelku neznamenal. Naopak Vyškovští rozhodli ve Valašském Meziříčí o majiteli třech bodů až v posledních dvou minutách zápasu.

Šestí domácí proti čtvrtým hostům. Takové bylo obsazení zápasu sedmadvacátého kola druholigové východní skupiny, k němuž Vyškov přijel s cílem přidat po prvním vítězném hokejovém tripu tohoto kalendářního roku ve Žďáru nad Sázavou další. „Zajímavý zápas, znovu z naší strany odpracované naplno, jen je škoda, že jsme neodskočili dřív a zase z toho udělali drama,“ vyhlásil po utkání trenér Michal Konečný a nezapomněl hned přidat jedno konkrétní uznání. „Zvládli jsme to díky gólmanovi, klobouk dolů, chytal výborně, a to byl jeho první zápas za nás,“ dodal.

Ano, nastala změna ve vyškovské brance. Dlouhodobá jednička týmu Kořének už odjel plnit reprezentační povinnosti na univerziádu do amerického Lake Placid, takže se čekalo, kdo ho pro utkání na Valašsku zastoupí. A trenéři ukázali na za pár dní jedenadvacetiletého Dominika Šarmana. „S týmem jsem od začátku sezony, takže komunikace ve hře, systém nebo něco podobného vůbec nebyl problém. Co se týká mě, byl jsem strašně vděčný za tu šanci a chtěl jsem tu důvěru hlavně nezklamat. Myslím, že se povedlo, musím říct, že díky klukům, hodně mi pomáhali,“ řekl po vítězné premiéře.

Ale pojďme od začátku. Ten proběhl podle ideálního scénáře vyškovského týmu, už na konci druhé minuty Sebera posunul do levého kruhu Komínkovi a ten přesně našel na zadní tyč najíždějícího Dominicka Vašíčka. „To rychlé vedení nám paradoxně ublížilo. Přestali jsme hrát, mysleli jsme si, že to půjde samo a v klidu dáme další góly. Jenže už v první třetině jsme za to mohli zaplatit, v kabině jsme si k tomu museli trochu něco říct,“ prozradil vyškovský kouč.

Nebyl to jednoznačný zápas, obě strany počítaly šance, ale byl to zápas gólmanů. Na další změnu skóre se tak čekalo více než padesát minut hry. Domácí Bobři nakonec přeci jen objevili ten správný recept na Šarmana, ale jen jednou.

Šest minut před koncem meziříčský Pětník obral ve vlastním pásmu hosty o puk, podél mantinelu projel až do toho útočného, tam hodný svému jménu předvedl otočku „na pětníku“, chytře uvolnil Martiníka a jeho pokus dorážel Vavřík. „Vypadalo to, že bude střílet, ale pak to udělal chytře a nahrával. Škoda, ale myslím, že celkově jsme byli lepším týmem a kluci to nakonec zvládli,“ uvedl vyškovský gólman.

Vypadalo to na prodloužení, ale to odmítl nejlepší vyškovský a třetí nejlepší střelec celé soutěže Tomáš Komínek. V přesilovce mu křížně nabil Hefka a kanonýr přidal prakticky ze stejného místa k předchozí asistenci i přesnou trefu k bližší tyči. Dvacet sekund před sirénou pak při powerplay soupeře uzavřel do opuštěné brány David Lekeš.

Vyškov si tak na cestu domů přibalil výhru 3:1. „Přežili jsme spoustu oslabení a nakonec rozhodla právě naše přesilovka. Takové zápasy nám pomůžou i co se zkušeností týče. Dalo by se říct… konec dobrý, všechno dobré,“ dokončil vyškovský lodivod.