Přehled

26. kolo | 4. 1. 2023 | 18:00

Žďár nad Sázavou vs . Hokej Vyškov

4 : 5

0 : 1 | 2 : 3 | 2 : 1

Statistiky

Branky

Žďár nad Sázavou

25. Lojek (Kulhánek, Rohlík), 37. Čejka (Rohlík), 42. Rohlík (Wasserbauer, Kulhánek), 60. Rohlík (Kotlík, Kulhánek)

Hokej Vyškov

3. Snášel (Kořenek, Komínek), 21. Lekeš (Komínek, Holemý), 28. Lekeš (Komínek), 34. Vašíček (Čuřík), 54. Sebera (Vašíček, Janeček

Sestavy

Žďár nad Sázavou

Vít (Sláma) – Grauer, Lojek, Havlík, Macek, Pleva (C), Ludvík, Půža – Rohlík, Wasserbauer, Kulhánek – Čejka, Bureš, Jícha – Gregar, Kunstmüller, Chlubna – Kotlík, Vaňkovský, Štola.

Trenér: Vojtěch Šír

Hokej Vyškov

 Kořének (Šarman) – Hefka, Mikulík, Hohl, Vosátko, Holemý, Žižka (C) – Lekeš, Janeček, Snášel, Dobiáš, Tomajko, Čuřík (A), Vašíček, Komínek (A), Kořenek, Sebera, Weintritt.

Trenér: Michal Konečný

Report

Autor: David Mach

VYŠKOV TĚSNĚ PŘETLAČIL ŽĎÁR

Žďár nad Sázavou – Hned na úvod roku i navzdory rozdílnému postavení v tabulce velmi těžká práce, přesto dobře odvedená a odměněná těsným vítezstvím. Podobným způsobem zní vyjádření vyškovských hokejistů po středečním večerním utkání ve Žďáru nad Sázavou.

Aktuálně čtvrtý celek tabulky zavítal na Vysočinu na půdu předposledních domácích a věřil, že po vánoční pauze naskočí hned do tříbodového rytmu. „Jeli jsme samozřejmě stoprocentně pro výhru, ale musím říct, že Žďár hrál velice dobře. Měli v sestavě kluky z Pardubic, byli po delší době v plné síle,“ uznale pokyvoval po zápase hlavou vyškovský trenér Michal Konečný.

Jeho tým vykročil do zápasu pravou nohou. Už ve třetí minutě dostal puk před brankou do jízdy Martin Snášel, napoprvé gólmana nepřekonal, ale dostal možnost dorážky z těžkého úhlu do odkryté brány. To byl jediný přesný zásah první periody.

Hned po návratu z kabin na sebe průnikem podél mantinelu nalákal pozornost hned tří protihráčů Komínek a servíroval puk k druhé tyči sprintujícímu Davidu Lekešovi. Pak sice předvedli fantastickou kombinaci s přesným zakončením domácí, ale těsně před polovinou normální hrací doby si dvojice Komínek, Lekeš svoji téměř totožnou souhru zopakovala. „Dvakrát se povedla dost podobná věc, a to hlavně díky Tomášovi, pokaždé mi to nachystal a já už to jen dokončil. Úplně nacvičené to nemáme, ale vím, že to takhle dělá a snaží se mi to na to místo dávat. Důležité góly, domácí hráli fakt výborně, bojovně, potřebují body a jsem rád, že jsme jim je nedali my,“ zmínil dvoubrankový střelec.

Když ve čtyřiatřicáté minutě zvýšil z přesilovky Dominick Vašíček na 4:1, zdálo se být definitivně rozhodnuto. Ale ještě nebylo. „Tady je škoda, že jsme to neudrželi v klidu. Chtělo to třetinu dohrát, jenže jsme dostali fakt blbý gól do šatny a na začátku třetí třetiny jsme neubránili oslabení. Už to mohlo být v kapse dřív,“ popsal vyškovský kouč fakt, že pohodlný náskok hostů se záhy ztenčil na minimum.

Srovnání průběžného stavu už ale Vyškovští nedopustili. Sedm minut před koncem při další početní převaze dostal mezi kruhy puk Matěj Sebera, místo očekávané rány objel všechny překážky včetně brankáře a zasunul pak do prázdné žďárské svatyně. Poslední slovo sice patřilo patnáct vteřin před sirénou přeci jen domácím, už ale šlo jen o kosmetickou úpravu finálního výsledku.

Vyškov si tak odvezl vítězství 5:4 a přiblížil se na jednozápasový bodový dostřel druhé Kopřivnici a třetímu Havířovu. „Žďár se držel skvěle, nebylo to nic snadného. Od nás to bylo kolektivní dílo, vítězství si moc ceníme. Zasloužené tři body, dobrá práce od všech,“ uzavřel Konečný.