Přehled

24. kolo | 14. 12. 2022 | 18:00

Hokej Vyškov vs . HHK Velké Meziříčí

3 : 2

0 : 1 | 2 : 1 | 1 : 0

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

 31. Komínek (Žižka, Čuřík), 37. Janeček (Sebera, Dobiáš), 55. Luža (Vašíček, Komínek)

HHK Velké Meziříčí

1. Ambrož (Slabý, Oščádal), 22. Juráň (Křenek, Střecha)

Sestavy

Hokej Vyškov

Kořének (Micka) – Hefka, Studený, Hohl, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Snášel, Lekeš, Weintritt, Sebera, Janeček, Tomajko, Čuřík (A), Vašíček, Popelka, Dobiáš, Komínek (A), Luža. 

Trenér: Michal Konečný

HHK Velké Meziříčí

Slavíček (J. Juda) – Ambrož (C), Koželuh, Trnka, Slabý, Tomšík, Báňa, L. Střecha – Vedral, Maštěra, Hrnčíř, F. Střecha, Juráň, Strnad, Křenek (A), Hasoň, Doležal, M. Juda, Oščádal, Burian. 

Trenér: Štěpán Oberreiter

Momentky z utkání

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

VYŠKOV SE OTŘEPAL A PŘETLAČIL MEZIŘÍČÍ

Vyškov – Šok hned v první minutě, pak ještě jeden na prahu druhé třetiny. Probuzení ale přišlo včas, pomohly využité přesilovky a vítězný vymetený růžek soupeřovy branky pět minut před koncem.

Vyškovští hokejisté uzavřeli kalendářní rok tříbodový úspěchem. Navzdory výhody domácího prostředí se ovšem proti poslednímu Velkému Meziříčí nerodil lehce. „My neměli tak nějak co získat navíc, všichni čekali naše vítězství. Možná tabulkově na první pohled vypadají jako slabší tým, ale hráli dobře a hodně obětavě, padali do ran. A navíc to rychlé vedení je posílilo,“ okomentoval vyškovský kouč Michal Konečný.

Už po devatenácti vteřinách se pohotově otočil u pravé domácí tyčky hostující Hasoň a „outsider“ otevřel skóre. To dokázal navýšit brzy po první přestávce Juráň, když hosté v početní převaze pěkně vykombinovali vyškovskou čtveřici a střelec zůstal mezi kruhy osamocen.

Z druhého zásahu se už ale Vyškov postupně otřepal nejen herně, ale i střelecky. Snížení přinesla v polovině normální hrací doby využitá početní převaha, domácí roztáhli hostující „čtverec“ a po ose Čuřík, Žižka, Tomáš Komínek posledně jmenovaný zamířil na levé straně z voleje k bližší tyči.

Vyrovnání pak na sebe nenechalo dlouho čekat a znovu to byl trest za meziříčské vyloučení. Od modré pálil Sebera a nejenom, že Michal Janeček brankáři dobře stínil ve výhledu, ale také šikovně tečoval do pověstného víka.

A tak se ve třetí třetině čekalo, jestli Vyškovští převahu přetaví i v rozhodující zásah nebo se hosté dočkají překvapivých bodů. Povedlo se to první, Vašíček po přechodu útočné modré sice dostal puk k Dominiku Lužovi až napodruhé a trochu se štěstím, ale jmenovaný pak namířil dokonale do vzdálenějšího horního rohu. „Ve středním pásmu jsem to protečoval na Dominicka a on to nakonec ke mně dostal zpátky. Nad střelou jsme nějak moc nepřemýšlel, mířil jsem na zadní tyčku, ale že to vyšlo takhle krásně, to už byla taková třešnička na dortu,“ uvedl autor vítězné rány.

Při myšlenkách na nějaký závěrečný tlak mužstvo z Vysočiny zbrzdila hned dvě vyloučení, a tak Vyškov utkání vcelku v klidu dovedl ke kýženému cíli a vítězství v poměru 3:2. „Dnes jsme nezačali dobře a byli jsme zaskočení, nemohli se chvíli dostat do zápasu. Ale zvládli jsme to. Všichni čekali výhru, ale v této soutěži není slabý soupeř, každý může potrápit, a to se stalo. Jsme rádi, že jsme před pauzou vyhráli, s čistou hlavou můžeme jít v novém roce dál,“ doplnil Luža.

Vyškov tak zůstává třetí, mimochodem na stejné příčce shodně figuruje i v rámci hodnocení domácích a hostujících zápasů zvlášť. Pohoršit mu v celkovém pořadí v příštích dnech případně může jen Valašské Meziříčí, které má odehrané o dva zápasy méně a bude je dohrávat. „Je to hodně vydřené vítězství, ale naprosto zasloužené. Někdy je taková výhra cennější než třeba šest nula nebo podobný výsledek,“ uzavřel z vyškovského pohledu druholigové hokejové dění trenér Konečný.

Společně s týmem už střádá plány na další působení vyškovského týmu ve druhé polovině soutěže a samozřejmě také pro případné playoff. „Jsme rádi, že jsme poslední zápas roku zvládli a bude přestávka, myslím, že přijde vhod. Dobře potrénujeme a půjdeme do toho zase naplno,“ zmínil trenér.