Přehled

20. kolo | 30. 11. 2022 | 18:00

Hokej Vyškov vs . BK Havlíčkův Brod

4 : 3

1 : 1 | 3 : 1 | 0 : 1 

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

15. Snášel, 28. Snášel (Sebera, Mikulík), 31. Komínek (Vosátko, Studený), 34. Komínek (Mikulík, Vašíček)

BK Havlíčkův Brod

17. Dušek (Moučka), 26. Kuchta (Krejčí, Mlynář), 53. Kuchta (Voříšek, Mlynář)

Sestavy

Hokej Vyškov

Kořének (Micka) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Sebera, Janeček, Dobiáš, Snášel, Tomajko, Komínek (A), Vašíček, Čuřík (A), Kořenek, Popelka, Weintritt.
 
Trenér: Michal Konečný

BK Havlíčkův Brod

Wolf (Chaloupek) – Kliment (A), Kerber, Eklund, Grauer, Krejčí, Čermák – Holenda, Moučka, Vacík, Dušek, Kuchta (C), Košťál, Petržílka, Valašek, Mlynář, Voříšek, Šimek.

Trenér: Aleš Kraučuk

Momentky z utkání

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

Vyškov – Významná střelecká převaha ve větší gólový rozdíl nevyústila a došlo tak i na dramatický závěr, přesto vyškovští hokejisté o tříbodový zisk nepřišli. V domácím prostředí dokázali v rámci dvacátého druholigového kola udolat Havlíčkův Brod.

Šlo o přímý boj o průběžné třetí místo východní skupiny a úkol pro domácí nezněl snadně. V pozici týmu, který se ještě stále dostává z první větší série porážek, zastavit dlouhou vítěznou šňůry týmu z Vysočiny. Ten vyhrál šestkrát po sobě. „Pasoval jsem je už na začátku sezony na místo mezi nejlepšími a jsou tam. Zvedli se, daří se jim a potvrdili to i tady u nás,“ řekl vyškovský trenér Michal Konečný.

První třetina patřila domácím. Důkazem je údaj ze zápisu o utkání, kdy v této části zápasu byl poměr střel jednoznačných 23:5. Jenže skóre otevřel až v patnácté minutě Snášel, a to ještě s velkým štěstím, když jeho ránu gólman vyrazil před sebe a dojíždějící obránce si srazil puk do vlastní sítě. „Od první minuty jsme byli lepší na kotouči, byl tam důraz i pohyb, v naší hře fungovalo všechno, jen to zakončení nebylo ono a přišel trest. Pro hosty z toho byl po první třetině hodně dobrý výsledek,“ zmínil kouč.

Havlíčkobrodští totiž nakonec do zbytku utkání nenabrali vůbec žádné brankové manko. V sedmnácté minutě Moučka objel bránu a předložil mezi kruhy Duškovi. A co víc, ve druhé periodě šli do konce do vedení, když ránu od modré Kuchta sklepl těsně před Kořénkem a pak ji za jeho zády lehce doklepl do kýženého cíle. „Převaha byla, i ve druhé třetině jsme spalovali neuvěřitelný počet šancí. Ale kluci se drželi plánu, už předváděli bruslení a herní nasazení opět jako na začátku sezony před tou naší sérií porážek,“ podotkl Konečný.

Naštěstí přišel obrat, Vyškovští jej dokázali vklínit do šestiminutového rozmezí. V osmadvacáté minutě ukličkoval Mikulík po zisku kotouče dva protihráče, vtrhl do pásma a následné zakončení Sebery dorazil Matěj Kořenek. Za chvíli trochu krkolomný přechod domácích do útočné třetiny vyústil v odražený puk mezi kruhy a tam ho z otočky napálil přesně k tyči Tomáš Komínek.

Dvoubrankový náskok pak přinesla domácím jediná využitá přesilová situace celého zápasu a pěkná souhra za brankou stojícího Mikulíka a znovu přesně pálícího Komínka. „Tam jsme se udrželi na puku, soupeř už byl utahaný a neměl tolik sil na dostatečné bránění. Matěj mě hezky našel a já se snažil zakončit z první a co nejpřesněji. Nebyla to úplně nacvičená situace, ale jsme takhle nějak domluveni. Můj první gól byla trochu náhoda, tady už byla myšlenka,“ okomentoval dvoubrankový střelec.

Hosté se tak s postupujícím časem čím dál více museli tlačit dopředu a dál přispívali k vysoké kvalitě utkání. Navíc vykřesali jiskru naděje, když sedm minut před koncem využili vyškovskou chybku v rozestavení a prakticky do prázdné zakončoval znovu Kuchta.

Víc už ale hosté nestihli i přes powerplay hranou díky vyloučení kapitána Žižky dokonce v počtu hráčů šest na čtyři. „Byl to pro mě takový faul s otazníkem, jinak ale rozhodčí pískal výborně. Nedalo se nic dělat, přežili jsme to. Nakonec to bylo o vous, ale dovolím si tvrdit, že herně jsme Brod přehrávali po všech stránkách. Velice těžký zápas jsme dokázali překlopit na naši stranu, a to je hodně cenné,“ uzavřel trenér vítězů.

Jeho mužstvo má na odpočinek méně času než obvykle, protože už v pátek opět doma hraje další zápas. Vyzve v něm Kopřivnici, půjde tentokrát v přímé konfrontaci o druhé místo tabulky.