Přehled

13. kolo | 5. 11. 2022 | 17:00

Hokej Vyškov vs . AZ Havířov

2 : 3

po prodloužení

0 : 1 | 1 : 1 | 1 : 0 - 0 : 1 

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

35. Čejka (Snášel, Weintritt), 45. Komínek

AZ Havířov

9. Kratochvíl (Mrva), 29. Kratochvíl (Zdeněk), 64. Kratochvíl (Kunc)

Sestavy

Hokej Vyškov

Kořének (Micka) – Vosátko, Hohl, Studený, Blaha, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Snášel, Hefka, Dobiáš – Sebera, Janeček, Tomajko – Čuřík (A), Vašíček, Komínek (A) – Kořenek, Čejka, Weintritt 

Trenér: Michal Konečný

AZ Havířov

Šindelka (Štipčák) – Kuboš, Havlík, Šěveček, Mrowiec, Kunc, Dudáš (C), Ščurek – Spratek, Mrva (A), Tvrdý – Čmiel, Kratochvíl, Antoníček – Apolenář, Pastor, Kofroň – Zdeněk (A), Haas

Trenér: Jiří Raszka

Momentky z utkání

Zobrazit fotogalerii

Report

Vyškov podlehl Havířovu v prodloužení

Autor: David Mach

Vyškov – Soustředění se na pevnou obranu a ofenzivně hlavně možné využití případných brejkových příležitostí. Taková byla nevyřčená taktika Havířova, s kterou vyškovští hokejisté na svém stadionu těžce bojovali v rámci zápasu třináctého kola druholigové východní skupiny.

Domácí hájili před svým kopřivnickým pronásledovatelem průběžnou druhou příčku a taky postavení vítězů z prvního vzájemného duelu na ledě soupeře. A to se jim podařilo „jen“ z pohledu herní převahy. „Celý zápas jsme byli jednoznačně lepší, jasně útočnější a aktivnější, hosté často jen vyhazovali. Jenže my si často neumíme moc poradit se zahuštěnou obranou na našem malém hřišti,“ konstatoval po závěrečné siréně trenér Michal Konečný.

Těžiště hry bylo očividně na polovině Havířovských, ovšem dlouho na jejich straně bylo i průběžné vedení. Jediným střelcem první třetiny byl v deváté minutě po dorážce Kratochvíl a stejný hráč pak prakticky z brankoviště doťukl kotouč do vyškovské svatyně i v devětatřicáté minutě.

A tak v půlce normální hrací doby měli Vyškovští dvoubrankové manko. „Klukům jsem neměl moc co vytknout, hráli dobře, jen se nám nedařilo se prosadit. Soupeř má urostlé obránce, kteří spoustu střel zblokovali, gólman jim taky zachytal a hlavně se opravdu zaměřili na obranu. I Když se prohrávalo, říkal jsem klukům, že se stále nic neděje, že to musí přijít,“ řekl kouč.

Povědomou situaci z posledních zápasu jeho svěřenci znovu zvládli, i když tentokrát ne stoprocentně. Pět minut před druhou přestávkou našel Snášel křížnou přihrávkou přes střední pásmo Jakuba Čejku a ten z levého kruhu trefil vzdálenější šibenici. „Dostal jsem to přesně na hokejku do jízdy a řekl jsem si, že to zkusím na vzdálenější tyč. Spadlo to tam parádně. Byl to těžký zápas a tohle snížení nám dalo sílu ještě víc bojovat,“ podotkl střelec.

Vyrovnání přinesla pětačtyřicátá minuta a to, na co se snažili v sobotu vsázet hlavně hosté, tedy povedený brejk. Vhazování ve vyškovském obranném pásmu sice vyhráli Havířovští, ale Tomáš Komínek vystihl nahrávku na modrou, obhodil si o mantinel beka a pak už ho nikdo nezastavil. V té době se paradoxně hra více vyrovnala a šance na rozhodnutí měli následně obě strany.

Přišlo ale až v prodloužení, které tentokrát bude ve vyškovské statistice zapsáno jako neúspěšné. Svůj povedený večer totiž uzavřel hostující Kratochvíl, když pronikl kolem pravého mantinelu do vyškovského pásma, místo očekávané přihrávky protančil až před Kořénka a předvedl pěknou bekhendovou kličku.

Upravil tak na konečných 2:3. „Prodloužení je prostě loterie, je to buď a nebo. Měli jsme tutovku a oni z protiútoku udeřili. Nedá se nic dělat, s tím se musíme srovnat, vzhledem k vývoji utkání je pro nás ten bod takovou malou výhrou,“ zmínil Konečný. Zároveň dodal, že od hostů čekal hokejově víc. „Přiznám se, že jsem trochu zklamaný z jejich hry. Je to profesionální mužstvo, na tréninkový proces mají celodenní možnosti. Čekal jsem více otevřenou hru, vlastně až ve třetí třetině se snažili napadat výš. To třeba Opava tady hrála daleko odvážněji,“ prohlásil.

Vyškov teď čeká pokračování série domácích zápasů, ve středu 9. listopadu přivítá Žďár nad Sázavou.